Paylaş Bizimle

Hoşgeldiniz..


Lütfen Forumdan Daha Fazla Yararlana Bilmek İçin Arrow Kayıt Olunuz


Eğer Üye İseniz Giriş Yapınız Gösterdiğiniz İlgi İçin Teşekkür Ederiz..


Paylaş Bizimle..!!
Paylaş Bizimle

####..::HOŞ GELDİNİZ::..####


  Alexi Laiho

  Paylaş
  avatar
  Gadget
  ѕüρєя мσ∂єяαтöя
  ѕüρєя мσ∂єяαтöя

  Aktiflik :
  0 / 9990 / 999

  Mesaj Sayısı : 6
  : :
  PUAN :
  0 / 1000 / 100

  MSJ PUAN :
  0 / 1000 / 100

  Seviye :
  0 / 1000 / 100

  Bağlılık :
  0 / 1000 / 100

  REP GÜCÜ : 0
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 23/04/08

  paylas bizimle Alexi Laiho

  Mesaj tarafından Gadget Bir Çarş. Nis. 23, 2008 7:33 pm

  Alexi "Wild Child" Laiho

  Doğum Tarihi: 8 Nisan 1979

  Favori Müzisyenleri: Roope Latvala, Yngwie J. Malmsteen, Zack Wylde, Steve Vai, Randy Rhoads, Jake E. Lee, Jeff Waters,Jeff Hanneman, Paul Gilbert, Dimebag Darrell, Ramones, Sex Pistols, Bach, Mozart, Beethoven

  Çaldığı Gruplar: Inearthed,Children of Bodom,Thy Serpent,Impaled Nazarene,Sinergy, Kylähullut

  Alexi Laiho 8 Nisan 1979’da Espoo’da(Finlandiya) doğdu.Çocukken violen çalmaya başladı.Ardından keman,piyano çaldı.Steve Vai ve W.A.S.P dinledikten sonra gitar çalmaya başladı.İlk gitarı bir Stratocaster idi.1993’te arkadaşı Jaska Raatikainen ile birlikte bir Death Metal grubu kurmaya karar verdi.Inearthed ismindeki grubuyla 3 demo kaydetti.1997-1998 arasında Thy Serpent’te gitar çalan Alexi gruptan ayrılarak bazı problemler nedeniyle Inearthed ismini Children of Bodom olarak değiştirirerek(grubu kurduklarında plak şirketi değiştirdiklerinde sözleşme gereği grup isminin değişmesi gerekiyormuş.o sırada bodom gölü yakınından geçiyorlarmış ve grubun adı böylelikle çıkmış) ilk albüm ``Something Wild`` i kaydetti.Bu albüm kişisel gelirle yapılan bir albümdür (Self-Financed) ve bazı parçalar Ibanez RG220 ile kaydedilmiştir. Something Wild çıktığında daha 18 yaşındaydı ve albümdeki besteler,şarkı sözleri,sololar ve vokal yükünü o yaşta kaldırabilmiş olması takdire değer bir durumdur.
  Something Wild turneleri sırasında janne okul ile meşgulken gruba klavyede Kimberly Goss eşlik etti. yine Something Wild turneleri sırasında Alexi, Impaled Nazarene grubuna solo gitarist olarak dahil oldu.
  Daha sonra Sinergy grubuna katıldı.1998’de sinergy ile ``Beware The Heavens`` albümünü kaydetti.Bu albümde "Venomous Vixens", "Beware The Heavens" ve "Pulsation" parçaları Alexi’ye aittir.
  1999’da Children of Bodom ile ``Hatebreeder`` albümünü ,2001’de de ``Follow The Reaper`` albümünü kaydetti.Yine 2001 yılında 3 gruba birden konsantre olamadığından Impaled Nazarene’den ayrıldı.
  Sinergy grubuna ``To Hell And Back`` albümünde Alexi’nin büyük hayranlık duyduğu Roope Latvala katıldı.Bu albüm Alexi ile Roope nin solo düellosu yaptığı albümdür.2001 ve 2002 yıllarında Alexi norther`de geri vokal yaptı.Grubun Skid Row coverı ``Youth Gone Wild`` parçasındaki geri vokaller Alexi’ye aittir.
  Sinergy’nin üçüncü albümünde Alexi Children of Bodom ile çok yoğun bir dönemde olduğundan albüme ‘Suicide By My Side’ adını vermiştir.2003 yılında Children of Bodom ile ``Hate Crew Deathroll’’ albümünü kaydetti.Alexander Kouppela, evlendiği için ve de konser turlarından sıkıldığı için gruptan ayrıldı.Son çıktığı konseri Tuska Open Air Metal Fest.yine 2003 te 2 adet Jackson gitarını (Biri Wild Child stickerlı,Everytime I Die klibindeki gitar,diğeri de Live In Seul daki gitar) bir partide çaldırınca gitarsız kalmıştır.``Hate Crew Deathroll`` albümü, Jackson gitarıyla kaydettiği son albümdür.Jackson, Alexi Laiho ya gitar sağlama konusunda bekletince, ESP çok kısa bir süre RV-AL350 modelinde , Alexi Laiho imzalı bir gitar üretmiştir. Bu gitar Jackson RR modeline çok benzemektedir ve manyetikleri emg HZ-H4 tür
  2004 başlarında Vesku Jokinen ve Tonmi Lillman ile birlikte punk projesi Kylähullut’u kurdu.Children of Bodom ile Trashed,Lost&Strungout EP sini çıkardı.
  2005 yılında da son albüm Are You Dead Yet? i kaydetti.

   Forum Saati Perş. Ocak 24, 2019 12:17 pm